Ülkemizde son dönemlerde birçok sektörde farklı farklı sorunların ortaya çıkması evden eve nakliyat sektörünüde etkileyerek büyümesi ve gelişmesi üzerinde olumsuz etkiler bırakmıştır. Her ne kadar durum bu şekilde olsa da evden eve nakliyat sektörü genişlemesine ve gelişmesini büyük bir özveri ile devam etmiştir. Sektör devletin önemli kolları tarafından kontrol altına alınmamakla beraber herhangi bir şekilde önem arzetmemektedir. Bu sebeple nakliyat sektörü ilginç bir şekilde zarara uğramaktadır. Evden eve nakliyat sektörünün en yoğun olduğu bölgelerden biri olan İstanbul’da birçok firma nakliyat sektörünün gelişim göstermesi için çaba sarfetmeye devam etmektedir. Bu firmaların başında gelen Uygar Nakliyat ise doğrudan müşteri odaklı çalışarak hizmet vermeye devam ediyor.

Nakliyat Firmalarının Statüleri

İstanbul’da hizmet vermekte olan birçok nakliyat şirketi olmasına rağmen her biri ayrı ayrı statülerde hizmet veriyor. Bu statüler nakliyat, eşya taşımacılığı ve şehirler arası nakliyat olarak birbirinden ayrılıyor.  Bunları takip eden ve firmalara komisyon usulüyle iş getiren birçok şahış bulunuyor. Ülkemizde insan gücünün ve zahmetin en çok olduğu sektörlerden biri olan nakliyat sektörü bazı insanlar tarafından kolay para kazanma ağı olarak görülse de işlerin hiç onların düşündüğü gibi olmadığını söylemek yanlış olmayacaktır. Bununla birlikte firma bazında hizmet verenler normal fiyatların daha altında fiyat listesi oluşturarak sektörün değerini daha fazla aşağıya çekme konusunda etkili rol oynuyorlar.

Sektörde Oluşan Sorunlara Üretilmeyen Çözümler

Hükümet tarafından yapılan düzenlemeler ile birlikte vergi kaçırmayı engellemeye ve hizmet sektöründe insan güvenliğine verilen önemi arttırmaya yönelik devam ediyor. Uygar Nakliyat olarak devletimizin nakliyat sektörü ile ilgili bazı denetçi kurum ve kuruluşlar oluşturmasını ve bu kuruluşlar tarafından sektörün denetlenmesinden yana olduğumuzu söylemek gerekiyor. Bunun sebebi ise halka hizmat arzı konusunda özverili bir şekilde çalışma sergileyen firmamızın ve bizim gibi firmaların sektörde yok olup gitmelerini önlemektir. Bu çalışmaların niteliğinde her firma hakettiği değeri kazanacak ve buna bağlı olarak çalışmalarını en iyi şekilde devam ettirecektir. Evden eve nakliyat konusunda İstanbul’da hizmet veren firmaların gerektiği gibi denetlenmesi bizler için büyük önem arzediyor.