İstanbul uygar evden eve nakliyat sistemi içerisinde marangozcu nasıl çalışır: Marangozların genel olarak çalışma şekli, kullanılmamış mobilyaları paketinden açarak geniş alanlarda kurmaktır. Bu çalışma alını açısından iyi fakat sıfır mobilya kurulurken hatalı olan bir mobilyayı kurmaya çalışma gibi durumları da olabilir.

Marangozcu Nasıl Çalışır

Marangozun mobilya sökerken dikkat etmesi gereken en önemli nokta: mobilyayı ayakta tutan sistemi bilmesidir. Eski tip mobilyalarda mobilyayı bir birine bağlayan en önemli parça suntaydı. Yeni sistemlerde ise genellikle bağlantı aparatları ile suntadır. Bu durumda iş sökmekle ilk başlayacağınız yer kapılardır. Raylı sistemli kapıları sökebilmek için sökme aparatını çıkarmanız ya da gevşetmeniz gerekir.

Uygar Evden eve nakliyat firmamız marangozcu kapılar söküldükten sonra dolabın ana iskeleti ortaya çıkar. Burada suntaların bağlantılarını sökmeye başlamalısınız. Suntalar geçmeli ya da çivi ile bağlanmış olabilir. Çivi ya da vidaları sökerek, suntanın ana iskeletle bağlantısını kesmelisiniz.

Nakliyede Marangozcu Nasıl Çalışır?

İskeletin sökümüne dolabın en üst parçasını çıkararak başlayın. Bu parça bağlantıları ters ise sağ tarafta dolabın en sağ dik parçasını çıkarın. Çıkardığınız parçaları numaralandırın. Bunları nakliye için yaptıktan sonra bütün parçalar kendiliğinden sırasıyla yerinden çıkacaktır.

Demonte için marangozcu nasıl çalışır?

Kurulum işlemini yaparken de: ik önce iskeleti kurmalısınız sırasıyla, sunta çakımı, kapılar. Kapıları tam oturtana kadar suntaları çok vidalamayın.  Çünkü kapı ayarları yapılırken dolabın sağa ya da sola yatması gerekebilir. Bu durumda dolap iskeleti oynatılabilir bir durumdaysa kapı ayarlarını daha rahat ayarlarsınız. Bu hem sürgülü dolaplar için hem de menteşe ile açılan kapılar için geçerlidir.