İstanbul merkezli evden eve nakliyat firmamız UYGAR Kütüphane taşımacılığı ve kitap taşıma gibi arşiv taşımalarında öncelikle taşınacak yerin detaylı bir ekspertiz çalışması yapılır. Daha sonra kurumun talepleri doğrultusunda karşılıklı bir taşıma çizelgesi oluşturulur. Kütüphane nakliyesinde taşıma süreci kurum yetkilileri ile koordineli olarak bu plan doğrultusunda gerçekleştirilirken, gerekli organizasyon ve denetim de firma yetkililerimiz tarafından yapılır.

kütüphane taşımacılığı

Kütüphane Taşımacılığı Fiyatları

Uygar evden eve nakliyat İstanbul firmamız kütüphane ve  Arşiv taşımalarında, taşıma sistematiğinin oluşturulması ve bu doğrultuda bir iş planı yapılması son derece önemlidir. Tüm çalışanlar belirlenen iş planı doğrultusunda hareket ederler. Nakliye süreci kusursuz yürütülür. Fiyatlarımız piyasa standartlarında olup bütçenizi sarsmayacak niteliktedir. Kütüphane taşımacılığı fiyatları; eşyaların sayısına, ağırlığına, lokasyonun uzaklığına göre değişir.

Kütüphane Nedir?

Belli bir sisteme göre tasnif edilen kitap ve benzeri materyallerin toplandığı, saklandığı, okuyucu ve araştırmacıların istifadesine sunulduğu yer. Farsçada ev manasına gelen “hane” ile Arapçada kitaplar manasına gelen “kütüb” kelimelerinin birleşmesinden meydana gelen “hane-i kütüb” (kitaplar evi) isim tamlamasındaki tamlama “i”sinin düşmesi ve kelimelerin yer değiştirerek birleşmesinden meydana gelmiş, Kütüphane şeklinde söylenen birleşik bir isimdir. Günümüzde yeni ilmi materyallerin çeşitlenip çoğalması neticesinde ortaya çıkan, süreli yayın, grafik, sesli ve görüntülü yayınların meydana getirdiği koleksiyonlardan meydana gelen kütüphaneler de bulunmaktadır.