İstanbul merkezli evden eve nakliyat firmaız UYGAR Kütüphane ve kitap taşıma gibi Arşiv taşımalarında öncelikle taşınacak yerin detaylı bir ekspertiz çalışması yapılır. Daha sonra kurumun talepleri doğrultusunda karşılıklı bir taşıma cizelgezi oluşturulur.Kütüphane taşımacılığında  taşıma süreci kurum yetkilileri ile koordineli olarak bu plan doğrultusunda gerçekleştirilirken, gerekli organizasyon ve denetim de firma yetkililerimiz tarafından yapılır.

Uygar evden eve nakliyat istanbul firmamız kütüphane ve  Arşiv taşımalarında, taşıma sistematiğinin oluşturulması ve bu doğrultuda bir iş planı yapılması son derece önemlidir. Tüm çalışanlar belirlenen iş planı doğrultusunda hareket ederler.

Kütüphane Nedir?

Belli bir sisteme göre tasnif edilen kitap ve benzeri materyallerin toplandığı, saklandığı, okuyucu ve araştırmacıların istifadesine sunulduğu yer. Farsçada ev manasına gelen “hane” ile Arapçada kitaplar manasına gelen “kütüb” kelimelerinin birleşmesinden meydana gelen “hane-i kütüb” (kitaplar evi) isim tamlamasındaki tamlama “i”sinin düşmesi ve kelimelerin yer değiştirerek birleşmesinden meydana gelmiş, Kütüphane şeklinde söylenen birleşik bir isimdir. Günümüzde yeni ilmi materyallerin çeşitlenip çoğalması neticesinde ortaya çıkan, süreli yayın, grafik, sesli ve görüntülü yayınların meydana getirdiği koleksiyonlardan meydana gelen kütüphaneler de bulunmaktadır.